Lietuvos mokinių technologijų olimpiada 2019 -04 - 05
Parašyta medinis 07.04.2019 15:58:45

Balandžio 5 dieną Zarasų profesinio rengimo centre vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada. Olimpiados tema „Mano laiškas rytojui“. Keturiose srityse varžėsi daugiau kaip 100 mokinių iš įvairių Lietuvos miestų, rajonų . Panevėžio miestui atstovavo mūsų mokyklos mokiniai: IV klasės gimnazistai Jokūbas Burba ir Dominykas Jurkštas. Olimpiadoje mokiniai pristatė iš anksto paruoštus projektinius namų darbus, pagal duotą temą „Kuo rašyčiau žinią ateičiai“ keturias valandas dirbo kūrybinį – praktinį darbą. Mokinių darbus vertino kompetentinga profesionalų komisija.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto kūrybinių industrijų fakulteto dekanė docentė - daktarė Živilė Sederevičiūtė – Pačiauskienė pakvietė mokinius studijuoti universitete ir specialiais prizais už namų darbo idėją ir funkcionalumą apdovanojo olimpiados mokinius. Šį apdovanojimą pelnė ir mūsų mokyklos gimnazistas Jokūbas Burba. Smagu, kad vertinimo komisija pastebėjo ir prizu įvertino Jokūbo Burbos namų darbą.
Dėkoju Dominykui Jurkštui ir Jokūbui Burbai už parodytas pastangas ir kūrybiškumą dalyvaujant olimpiadoje.
Technologijų mokytojas Vidas Vrubliauskas


Išplėstos naujienos

Technologijų olimpiadoje – mokinių laiškai rytojui

Balandžio 5 d. Zarasų profesinėje mokykloje vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada. Šių metų olimpiados tema – „Mano laiškas rytojui“. Mokiniai (7–8, 9–10 ir 11–12 kl. amžiaus kategorijos) varžėsi atlikdami užduotis šiose veiklos grupėse: mityba, konstrukcinės medžiagos, tekstilė ir gaminių dizainas. Per skirtas keturias valandas dalyviai parodė savo geriausius ir kūrybiškiausius sugebėjimus. Visi 125 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę 2-ąjį rajoninį turą ir surinkę daugiausiai balų.

Į olimpiadą atsivežti mokinių namų darbai buvo eksponuojami Zarasų profesinėje mokykloje viso renginio metu. Mokyklos specialiai suburta komisija namų darbus įvertino ir originaliausius bei labiausiai patikusius apdovanojo įsteigtais prizais.

Ugdytinius atlydėjusiems mokytojams penktadienio popietę buvo suorganizuota ekskursija į Antazavės krašto muziejų, kuris įsikūręs grafų Pliaterių XVIII a. pabaigoje pastatytame dvare Antazavėje. Dvare įrengtos medžio drožybos, audimo bei keramikos dirbtuvės. Mokytojams vyko amatų demonstravimas, amatininkai noriai dalijosi savo sukaupta patirtimi.

Olimpiados uždarymo metu vyko koncertas, kuriame pasirodė geriausi Zarasų krašto dainų ir šokių kolektyvai. Apdovanojimo ceremonijoje laimėtojai buvo pagerbti rėmėjų prizais, medaliais bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomais. Dvidešimt devyniems geriausiems I, II, III vietų laimėtojams įteikti aukso, sidabro ir bronzos medaliai.

Dar kartą sveikiname laimėtojus ir linkime sėkmės siekiant mokslo aukštumų!

Dėkojame Zarasų profesinės mokyklos bendruomenei ir Lietuvos technologijų mokytojų asociacijai už pagalbą ir nuoširdų įsitraukimą organizuojant Lietuvos mokinių technologijų olimpiadą.

Olimpiadą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro

Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus

metodininkė Vilma Daugalaitė