Netradicinė, integruota technologijų - geografijos pamoka miške 2019-03-21 pamoka miškė
Parašyta medinis 22.03.2019 07:40:57

Pavasario lygiadienis - dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną.
Ta proga kiekvieną pavasarį mūsų mokyklos JMB būrelio "Miškinukas" nariai kelia pačių padarytus inkilus (šiais metais sukalėme ir dekoravome gyvūnų siluetais 30 inkilų zylėms). Medžiagos mums parūpina nuolatiniai rėmėjai ir partneriai VĮ Panevėžio miškų urėdija. Inkilų kėlimo paslačių jau ne vienerius metus moko Paežerio girininkas Rimantas Juozaitis, girininko pavaduotojas Edmundas Blauzdžiūnas, eigulys Aigintas Sankauskas.
Gražią saulėtą popietę JMB būrelio "Miškinukas" narius Paežerio girininkas Rimantas, pavaduotojas Edmundas pasitiko miške degančiu kaitriu laužu, vaišėmis nukrautu stalu. Kadangi inkilus mokiniai kėlė jau ne pirmus metus, tad iškelti 30 inkilų zylėms ilgai neužtruko. Pabendrauti prie kaitraus laužo, pasivaišinti, pakalbėti gamtosauginėmis temomis, laiko buvo užtektinai. Dėkojame VĮ Panevėžio urėdijai, Paežerio girininkui Rimantui, pavaduotojui Edmundui, eiguliui Algintui už praktinius užsiėmimus miške, turiningai praleistą laiką miške. Atsisveikinome su miškininkais neilgam. Greitai mes vėl skubėsime į pavasarinę miškų tvarkymo akciją "Darom 2019".


Išplėstos naujienos