Navigacija
→ Apie Mus
→ Naujienos
→ Visos naujienos
→ Pasidaryk pats
→ Būrelis "Miškinukas"
→ Mūsų pasiekimai
→ Remėjai
→ Kontaktai
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 5
Naujausias narys: Arneta
Paskutiniai straipsniai
Donatas Jankauskas „...
Vaidas Mierevičius "...
V. Valikonio darbas ...
T. Pažemecko darbas ...
Eglutė
Ačiū, kad apsilankėte
Dirbtuve.Vhost.Lt
Inkilų kėlimo šventė 2014-03-19
Būrelis "Miškinukas"

Į Panevėžio miškų urėdijos darbuotojų kvietimą gaminti inkilus šiemet atsiliepė nemažai miesto ir rajono mokyklų. Kai kurie moksleiviai, padedami artimųjų, namelius sparnuočiams gamino namuose, kiti – per technologijų pamokas mokyklose. Manoma, kad iš viso Panevėžio miškų urėdijai jaunieji gamtos mylėtojai sukalė apie 300 inkilų.

Keli Paliūniškio pagrindinės mokyklos moksleiviai atsivežė originalių inkilėlių, puoštų išdegintais užrašais „Privati valda“, „Sveiki sugrįžę“ arba piešiniais gamtos tema. Vaikai paaiškino norėję, kad paukščiams nameliai būtų gražūs.

Panevėžio „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytojas Romas Kupčinskas su „Miško bičiulių“ būrelio nariais – nuolatiniais urėdijos pagalbininkais – grįžtantiems į Lietuvą paukščiams šiemet sukalė net 70 inkilų.

Net 90 inkilų sukalė Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos būrelio „Miškinukas“ nariai.

Prie kiekvieno inkilo nugarėlės buvo pritaisyta metalinė kilpa, kuria jis buvo kabinamas ant šakos maždaug 3 metrų aukštyje. Moksleiviai įsidėmėjo miškininkų patarimus – namelius paukščiams kabino taip, kad jų landa būtų pietinėje pusėje, ne arčiau kaip 20–30 metrų vienas nuo kito, nes miško paukščiai nemėgsta artimos kaimynystės.

Pasak miškininkų, inkilu paprastai sparnuočiai naudojasi maždaug 4–5 metus. Vėliau jį būtina išvalyti, nes per tiek laiko viduje prisikaupia šiukšlių, prisiveisia parazitų.

Nuo išpjautos inkilo landos dydžio priklauso, kokie paukščiai juose apsigyvens – patys smulkiausieji ar didesni. Tiesa, nusižiūrėjęs patikusį žmonių pakabintą namelį, genys neretai pats praplatina landą, kad galėtų įlįsti ir įsikurti. Todėl kai kurie meistrai prie landos prikala skersą medžio atbrailą – tokio medžio genys nesugeba prakalti. Atbraila iš dalies apsaugo lizdo gyventojus ir nuo plėšriųjų žvėrių, pavyzdžiui, kiaunių ar žebenkščių.

Beje, plėšrūnės žebenkštys inkiluose kartais ir apsigyvena. O išpuvus ir nukritus senų inkilų dugnams, juose žiemoti apsistoja šikšnosparniai.
 photo 100_4820_zpsa13356be.jpg photo 100_4822_zps7c6fcd8d.jpg photo 100_4830_zps3a87d7ee.jpg photo 100_4831_zpsbbd86208.jpg photo 100_4844_zpsfd8dfc5a.jpg photo 100_4819_zps7e232dd9.jpg

Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo